Manicure japoński powszechnie znany jest za olśniewającą naturalną metodę pielęgnacji skóry oraz paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, niemniej jednak w głównej mierze jego charakterystyczną cechą jest co niemiara zalet i walorów, które w rozległym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najistotniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, iż w skład używanych tutaj maści i past wchodzą wyłącznie naturalne składniki, oraz nie ma tutaj żadnych niepokojących dla zdrowia chemikaliów. Z tego również względu zabieg ten nie wywołuje nieprzyjemnych dla cery podrażnień, lub również objawów alergii. Puder, jaki używa się podczas zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje pazurom śliczny, naturalny blask.

Dodatkowo powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a również B5 oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manikiur japoński posiada niezwykle sporo zalet i walorów, a w głównej mierze poprawia krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, i wzmacnia je – przetestuj manicure warszawa. Przeważnie stosuje się go, gdy konsument ma paznokcie niesłychanie słabe, o nierównej płytce, albo rozdwajające się.

To naturalnie dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manicure przestają się kruszyć, a także są bardziej mocne i sprężyste. W dzisiejszych czasach można wykonać go już we wszystkich doświadczonych gabinetach kosmetycznych, działających na terenie Polski. Coraz to częściej wykonywany jest także w domu, bo cechuje się łatwością wykonania. Jeśli wiec nie pragniemy udawać się do salonu, lecz zabieg wykonać we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka i dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tu również szpatułka, jaką nałożyć jesteśmy w stanie pastę na stopy. Jeśli wykonany go odpowiednio, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają własny naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie nasycać się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez następne dwa tygodnie. Nie zapominajmy także, żeby po ukończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która uprości przenikanie innych materiałów. Po zabiegu poprzez tydzień nie malujmy paznokci.