Blachy znamionują się rozmaitym poziomem przepuszczania występujących rezultatów dźwiękowych. Świadczy to, iż układ i typy otworów warunkują dyspozycji dźwiękochłonne stworzonego przez nas tworzywa konstrukcyjnego. Najwyższy stopień przepuszczalności gwarantują rozwiązania zawierające prześwit w okolicach 50% całości materiału.

W największym stopniu legendarne blachy wobec tego cechować się będą możliwością przedostawania się danego dźwięku poza ich zakres – sprawdź kosz zlewowy. Istnieje jednakże dużo rozwiązań zapewniających o wiele znacznie większy stopień pochłaniania odgłosów. Jednym z nich jest wykorzystanie różnych sposobów perforacyjnych. Mogą one albowiem sprawiać takie rozbicie fal dźwiękowych, aby nie przedostawały się one do dalszych pomieszczeń, czy dalszej okolicy.

Jesteśmy w stanie też zastosować metody wypełnienia blachy materiałami pochłaniającymi dźwięki. Tego typu produktem jest, na przykład, wełna mineralna. Wykorzystanie, z jednej, wełny spowoduje, że będziemy mieli do czynienia z nienagannie wyciszonym artykułem strojnym. Proces perforowania blach ma prawo występować na różnorodnych dostępnych materiałach. Świadczy to, że nie musimy korzystać z rozwiązań zawierających wyznaczone parametry grubości. Wszystko zależy bo od zastosowania danego wytworu.

Oczywistym jest, że wszelkie blachy, które mają odnaleźć się z zewnętrznych obudowach, czy szczegółach konstrukcji muszą charakteryzować się większą grubością wzmacniającą ich właściwości jakościowe. Części wewnętrznego wyposażenia, czy elementy dekoracyjne nie muszą realizować takich samych parametrów. Mamy prawo wtenczas dokonywać zabiegów perforacyjnych na o wiele cieńszych materiałach początkowych.

Podstawowe typy grubości blach do użytku wewnętrznego, to przedział od 0,5 mm do 1,0 mm. Tego typu surowce tworzą najcieńsze propozycje blach, jakie można łatwo kształtować i użytkować w aspekcie zabezpieczeń, lub tworzenia rozstrzygnięć meblarskich. O dużo bardziej trwałymi konstrukcjami blach są materiały o grubości od 1,0 mm do 2,0 mm. Z uwagi na to, takie blachy jesteśmy w stanie spokojnie stosować po zewnętrznych ścianach obiektów, czy urządzeń przemysłowych.