Bramki obrotowe wysokie oferowane w Prokontrol bardzo dobrze sprawdzą się celem zagwarantowania bezpieczeństwa w przejściach różnego typu. Taki typ jest najczęściej stosowany w kontrolach wejść w miejscach, jakie nie domagają się nadzoru oraz zaangażowania pracowników ochrony. Bramki te mogą być wykonane w wersji pojedynczej albo podwójnej, z dwiema opcjami rotorów 3 – oraz 4 – ramiennych. Nad przejściem umieszczone są nowoczesne piktogramy LED RGB, jakie informują użytkowników o stanie urządzenia.

Przykłady wykorzystania dla konstrukcji takich jak bramki obrotowe to: kontrolne punkty biletowe, lotniska, porty morskie, przejścia dla upoważnionego personelu, punkty dostępu w obiektach chronionych, punkty kontroli biletów w różnych obiektach kulturalnych, w płatnych toaletach a także w obiektach sportowych. Opis każdej z bramek znajduje się na stronie Prokontrol. Konsumenci, którzy zapoznają się z wszystkimi opisami będą zorientowani, jaki rodzaj spełni ich oczekiwania pod kątem obiektu przed jakim bramka ma się pojawić. Mechanizm obrotowy w takiej kategorii bramek dyktują skrzydła wykonane ze stali nierdzewnej albo cynkowanej. Typ wykończenia obudowy klienci dobierają wśród dowolnych gatunków stali. Bramki obrotowe wysokie są uniwersalne i mogą być stosowane w środku obiektów, jak i na zewnątrz.

Ergonomicznie przemyślany kształt pozwala na niezakłócony ruch skrzydeł przy utrzymaniu niewielkiej przestrzeni. Piktogramy sterownicze umiejscowione są na odpowiednio dobranej wysokości, a więc nikt nie ma trudności z ich odczytywaniem. Blokada ruchu wstecznego, uniemożliwia przechodzenie w przeciwnym kierunku aniżeli zaprogramowane jest urządzenie zewnętrzne. Funkcjonowanie bramek można modyfikować, ponieważ mają intuicyjny panel sterowania. Przeglądając dokładne parametry od razu dostrzega się główne atuty bramek obrotowych wysokich. Są nimi: jakość, estetyka, praktyczność, bezpieczeństwo i optymalna ergonomia.