Wiek XXI to przestrzeń na której dużo się dzieje. Zmieniają się style w platformie, wypatruje się innowacyjnych rozwiązań dla zaspokojenia narastającej świadomości ekologicznej społeczeństwa. Normalność zmienia się oraz rozpoczyna ewoluować. Wskutek tego też o wiele zupełnie inaczej wygląda aktualnie kwestia detalów takich jak projektowanie biura. Już same projekty budynków mają absolutnie inny charakter. Tak samo ma się rzecz kiedy tak właściwie powstać ma docelowy projekt biura.

Wtenczas bardzo ważne jest przeznaczenie nie jedynie pomysłów projektanta, ale i uwzględnienie tego kto ma na tej powierzchni pracować. W jednej z krajowych, żywiołowo rozwijających się firm internetowych, to pracobiorcy składali pomysły co do wyglądu innowacyjnego biura. Wskazywali co jest dla nich ważne, co oryginalnego chcieliby odnaleźć w swoim otoczeniu. W ten sposób w nowoczesnym oraz ekologicznym biurowcu pojawiło się dużo unikatowych rozwiązań. Salki rekrutacyjne niejednego kandydata mogłyby zaskoczyć, w niewielu miejscach można spotkać się bo z tak rewelacyjnymi wnętrzami w biurowcu.

Powierzchnia biurowa coraz to częściej pojawia się w naszych miastach. Będzie to znak, iż na stworzonym przez nas rynku działają wielkie zagraniczne firmy, a też, że firmy lokalne rozwijają się oraz pragną dążyć do znanych już w państwach zachodnich wzorców dotyczących warunków codziennej pracy – potwierdza to propozycja wynajem biur w krakowie. Porządnie zaprojektowane biuro to sposób na zapewnienie pracownikom słusznych warunków dziennego funkcjonowania. Zaplecze w postaci kuchni i dobre warunki sanitarne w łazienkach to już obowiązkowe elementy wyposażenia porządnego biura. Projektowanie biura powinno jednakże uwzględniać szersze spectrum.

Właściwe do charakteru pracy przestrzenie. Zapewnienie wymaganej ilości salek do spotkań większych bądź mniejszych, w wypadku przestrzeni rodzaju open space też ważne jest to jaka dominuje kolorystyka oraz atmosfera. Sporo od tego zależy, kiedy spora grupa osób ma pracować wspólnie na większej powierzchni. W firmach, w jakich istotna jest kreatywność wnętrza powinny ją stymulować, być niestandardowe i wyróżniać się na tle znanych z filmów czy też z prywatnego doświadczenia biur.