Nieszczęśliwe wypadki drogowe są wydarzeniami, których to przykre nie da się poprzednio przewidzieć. Mogą przydarzyć się każdemu z nas, nawet w najwyższym stopniu profesjonalnemu kierowcy. Większość ludzi asystujących w wypadku lub po prostu będących jego świadkami na skutek szoku nie wie co robić, wszystko znienacka się myli. Ma prawo zdarzyć się tak, iż sami naprawimy skutki kolizji, niemniej jednak w większości przypadków konieczne będzie skorzystanie z pomocy ludzi z zewnątrz. Taką pomoc oferuje nam na przykład pomoc drogowa krosno, jaka własną siedzibę ma w każdym znacznie większym krajowym mieście. Z normy takie instytucje czynne są przez całą dobę, albowiem przecież nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego kiedy dojdzie do wypadku.

Profesjonalna pomoc drogowa ma do dyspozycji różny sprzęt, jaki z pewnością pomoże poszkodowanym usunąć efekty wypadku drogowego. Pomoc drogową możemy jednak wezwać też w wielu innych przypadkach, niekoniecznie musi chodzić o wypadek automobilowy. Na przykład będąc na autostradzie czy drodze ekspresowej możemy skorzystać z usług pomocy drogowej w sytuacji kiedy tak właściwie znienacka zabraknie nam benzyny, oleju silnikowego czy jakiegokolwiek środka bez którego dalsza jazda jest zabroniona.

Pomoc drogowa wspomoże nam w wielu przypadkach – czasem dopuszczalne jest naprawienie drobnej awarii na miejscu, w pewnych sytuacjach zaś potrzebne jest zabranie uszkodzonego auta do warsztatu. W pomocy drogowej pracują wyszkolone oraz wykwalifikowane osoby, jakie na pewno poradzą sobie z każdą usterką. Jednym z najczęstszych powodów dla jakich kierowcy wzywają pomoc drogową jest niezbędność holowania wehikułu do najbliższego zjazdu. Coraz to więcej jest wypadków, gdzie kierowcy nie są w stanie sami wyeliminować skutków wypadku, wtedy na przykład pojazd musi zostać doholowany. Pomoc drogową ma prawo wezwać każdy z nas, bez względu na to co nam się przydarzyło. Niekiedy nawet nie jesteśmy sami w stanie wyznaczyć powody awarii stworzonego przez nas samochodu, zawodowcy z pomocy drogowej na pewno zaradzą jakiejkolwiek sytuacji. Mają z tym do czynienia przecież na co dzień.