Odpowiednio każdy kraj ma w sobie coś nadzwyczajnego, co wyróżnia go na tle innych. Nie inaczej jest w wypadku Indii, jakie aktualnie stają się coraz to częstym intencją wyjazdów turystycznych. Chociaż ciągle najogromniejszą popularnością w biurach podróży radują się państwa Europy, to ten, kto odwiedzi Indie, zazwyczaj zawsze już tam powraca co jakiś czas. Indie przede wszystkim przyciągają własnym niezwykłym bogactwem barw, zapachów oraz dźwięków. Przy Indiach każdy inny kraj wydaje się szary oraz monotonny. Przy tym wszelkim zaś Indie są także krajem niezwykle uduchowionym, o bardzo długiej historii, którego kultura wywodzi się z dalekiej starożytności i honorowana jest za jedną z najstarszych cywilizacji.

Współcześnie Indie jednoczą się również z tańcem i śpiewem, a na światowe rynki trafia coraz to więcej filmowych produkcji rodem z Indii. Tamtejsze wytwórnie kinematograficzne, na wzór Hollywood nazwano Bollywood – więcej o tym na jasnowidzamala.pl – podróż do Indii. Wszelkie zaś roztańczone oraz rozśpiewane filmy z indyjskimi aktorami w rolach kluczowych mają już entuzjastów na całym świecie. Podróżowanie zawsze oszałamiało ludzi, niemniej jednak dopiero dziś mogą właściwie bez ograniczeń podróżować po całym globie. Możliwe się to stało to właśnie dzięki pojawianiu się coraz szybszych specyfików transportu, globalizacji, jaka połączyła cały świat, zwielokrotniającym się biurom podróży i cały czas rozbudowywanej infrastrukturze turystycznej. Ludzie nie tylko mogą, jakkolwiek także chcą podróżować, poznawać to co oryginalne, odkrywać całkiem obce dla nich kultury i tradycje.

Podczas gdy większość europejskich krajów jest w jakiś sposób do siebie podobna, to państwa z innych kontynentów znacznie się już różnią. Dostrzega się to m. in. na przykładzie Indii. Państwo położone na Półwyspie Indyjskim będzie jednym z najludniejszych krajów świata, jakiego tradycja i kultura sięga głęboko do czasów starożytnych. Obecnie Indie postrzegane są w głównej mierze jako kraj pełen kontrastów, w jakim biega kontrastuje z nieprzyzwoitym wprost bogactwem. Uwagę zwracają też typowo indyjskie, nadzwyczaj intensywne odcienie oraz jeszcze mocniejsze od nich zapachy marynat korzennych.