Od paru tysięcy lat bogacimy swoją wiedzę na temat wszystkich roślin oraz ziół, jakie wolno oraz da się w jakiś sposób wykorzystać w życiu człowieka. Używano ich w pewnych sytuacjach, jako pokarmu, nacierania się lub okładania ran. Z biegiem czasu medycyna ruszyła do przodu, zapoczątkowała to właśnie natura. Ludzie zaczęli pielęgnować rośliny i rozmaite typy ziół by zbadać ich odpowiednie i optymalne zastosowanie.

Zioła w medycynie miały dosyć gigantyczne znaczenie, bowiem ludzie twierdzili wówczas, że przeciw każdej dokuczliwości wyrosło zioło lecznicze oraz każda dokuczliwość jest wyleczalna za pomocą przeróżnych naparów czy kąpieli. Zioła w medycynie historii były użytkowane od zawsze, od starożytności po czasy współczesne.

Medycyna oraz farmaceutyka mknie z biegiem czasu do przodu, co zaświadczało o zmianach. Zaczęły powstawać specyfiki syntetyczne, które na dzień dzisiejszy wynajdziemy w każdej aptece, są tam wszystkie rodzaje leków, jakie może potrzebować kontrahent. Ceny są nieraz zaskakujące, jednakowoż XXI wiek nie zostawia nam niemalże wyboru. Farmaceutyków jest coraz więcej a schorzenia również przybywają, co „zmusza” nas do wykupywania drogich lekarstw.

Współcześnie ludzie nie mają czasu by uprawiać zioło, przygotowywać je i spożywać by wszystkie drobnoustroje zniszczyć, ponieważ jak sami o sobie mówimy – jesteśmy ludźmi nowoczesnymi, którzy stawiają na wprawną medycynę i farmaceutykę. Są osoby, jakie intrygują się zielarstwem i spędziły całe życie nad uprawami, roślinami oraz wywarami i stosują je w ramach potrzeby zdrowotnej we własnym zakresie – wypróbuj chemdawg. Inni także stosują rośliny, jakie wolno palić.

Mowa tu o konopi indyjskiej, jaka była użytkowana w innych krajach na dużą skale też do celów leczniczych. Jeżeli gra toczy się o dzisiejsze lata nie jest już stosowana w medycynie a w wielu państwach została zakazana i uznana za narkotyk miękki aczkolwiek badania naukowców wykazały, iż większość pacjentów ma prawo osiągnąć korzyści z leczenia zanim pojawią się jakiekolwiek negatywne symptomy. Zioła są także użytkowane w produktach codziennego użytku, są dodawane nawet do past do higieny jamy ustnej jak oraz różnych kremów nawilżających.