W sieci znajdują się już bazy dotyczące w najwyższym stopniu ogólnych lektur szkolnych, literatury obcojęzycznej i polskiej, dotyczącej przedmiotów i sfer z całego globu. Mamy też na stronach galerie filmowe. Niektóre z nich możemy oglądać za darmo, a za dostęp do co niektórych musimy płacić. Z płatnościami jest różnie, niekiedy są symboliczne, innym razem trochę pokaźniejsze, co poniektóre serwisy wprowadzają nawet prenumeraty czasowe. Opłaty można uiścić za wsparciem telefonów komórkowych, lub też szybkich przelewów, lub także standardowych opłat pocztowych. W bazach jesteśmy w stanie odszukać filmy sprzed lat, czy też nowości zaraz po premierach – tutaj pomoże domena seriale online.

Niekiedy w bezpłatnych bazach posiadamy do czynienia z czymś takim, jak oglądanie filmu w jakimś wymiarze minut za darmo, a później aby dokończyć film, wymagana jest od nas gotówka. Prawidłowo wyposażoną oraz pierwszą bazą filmową, jest najzwyklejsza wypożyczalnia, która znajduje się w każdym mieście. Wystarczy jedynie wykupić kartę oraz można do woli wymieniać filmy, lub też wypożyczać je za pomocą drobnej opłaty, zawsze w pełnej wersji. Kiedy tak właściwie wyłącznie na ekranach pojawia się długo oczekiwany film, a tym bardziej jeżeli jest to długo oczekiwana adaptacja słynnej książki, na przykład Harrego Potera, ludzie wręcz tabunami podążają na premiery filmowe. Przy kasach ustawiają się długie kolumny oraz to już długo przed rozpoczęciem seansu. Czasami widzowie wychodzą stamtąd zadowoleni, a od czasu do czasu trochę rozczarowani, albowiem na przykład pominięto ich ulubioną scenę.

Na premierach prócz tego pojawiają się aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, a również osoby, jakie powiązane były z produkcją filmu i o wiele się do niego przyczyniły. Po newralgicznych premierach organizowane są małe kameralne przyjęcia zamknięte dla ludzi będących perełkami dla filmu, a również dla tych, jakich role wzbudziły największą sympatię. Gra aktorska w filmach dla młodzieży jest nadzwyczaj ważna, bo nastoletni widzowie są wymagający. Nikt w końcu nie kocha siedzieć w fotelu oraz oglądać czegoś, co nie przypadło mu do gustu. Sposobów na nakręcenie słusznego filmu jest w rzeczy samej dużo, tylko wypada je wykorzystać.